MENÜ
Amit a kacagó gerléről tudni kell
Klaudia Kacagó Gerléi 2024
Copyright © Minden jog fenntartva! 

Érdekességek 

 

Tenyésztői klub 

Évekkel ezelőtt elindítottam egy kacagó gerle tenyésztői klubot. Több tagja van, megyékre lebontva az elérhetőségeik, így könnyen fel lehet venni velük a kapcsolatot, ha valaki a közelből szeretne gerlét vásárolni. Az alábbi linkre kattintva lehet elérni. 

 

https://kacagogerle.freewb.hu/tenyesztoi-klub/

 


 

YouTube csatorna

 

Ha kíváncsi vagy a videóimra, gerlés érdekességekre, akkor itt megtalálod a YT csatornámat. Tervezek némi frissítést itt is, csak idő kérdése. 

 

https://www.youtube.com/channel/UCThwdBFm6xRSiEZ6SgLrBfA/featured

 

 logó


 

VICCES, érdekes videók és fényképek

 

Egy oldalra külön összegyűjtöttem az évek alatt megörökített vicces, vagy nagyon érdekes videókat a gerléimről. Jó nézelődést! 

 

VICCES és ÉRDEKES videók, képek

 


 

Udvarlás 

 

Az ideiglenesen (betegség, sérülés miatt) egyedül tartott hím gerle az embernek is udvarol, sőt egyéb háziállatoknak is.

 gerle és macske

A videó a képre kattintva egy új ablakban indul el.

 

Azonban ne tartsuk egyedül ezeket a madarakat sokáig, mert társas lények.

 

Sérülés miatt néhány hétig egyedül volt ez a selyem tollú hím, aki végül engem hívott fészekre.

 


 

Tudtad, hogy …

 

... a Kacagó gerlének ma már több, mint 40 hivatalos színváltozata van Amerikában, ezekhez mindhez van standard leírás?

... a legidősebb feljegyzett Kacagó gerle 30 éves és Matuzsálemnek hívják? 

... 16 egyszerű szín- és 3 toll szerkezet mutációja alakult már ki az évek során?

... a mai Kacagó gerlék az Észak-afrikai kacagó gerlétől (Str. roseogrisea) származnak?

... a világos hím x sötét tojó pártól a tojó utódok az apjuktól, a hím utódok az anyjuktól kapják a színüket?

... a Kacagó gerle lehet kontyos, selyem tollú, homlokrózsás, dupla kontyos, selyem kontyos és selyem dupla kontyos tollváltozatú is?

... már 2-3 ezer évvel ezelőtt háziasították őket?

... egy fészekalj esetében 50%-ban 1 hím és 1 tojó utód születik, míg 25%-ban 2 hím, és 25%-ban 2 tojó?

... az 1940-es évekig csupán a Fehér és a Szőke színváltozat volt ismert?

... a Kacagó gerle képes más gerle fajokkal szaporodni és termékeny utódokat (hibrideket) létrehozni?

... Amerikában és Európában eltérő színmutációk alakultak ki?

... a kontyos kacagó gerle Dél-Kelet Ázsiából származik, és természetes mutációként egy szigeten alakult ki?

... a Színezett fejű kacagó gerle pigmentációja függ a hőmérséklettől - télen világosabb, nyáron sötétebb?  

... az 1950-es években vadon élő Észak-afrikai kacagó gerlét importáltak az USA-ba, és keresztezték vele az ottani Fehér és Szőke kacagókat, ami által elérhető lett újra a Vadas szín?

... a Kék, a Levendula, a Fekete galléros fehér, a Színezett fejű és az Őszes változatok gyakorlatilag ismeretlenek Amerikában, mivel ezek európai mutációk?

... a Kacagó gerle 3 különböző módon szokott turbékolni?

... a Vadas szín a normál színváltozat, ebből alakult ki az összes többi színmutáció?

... a hím és a tojó Kacagó gerle is szokott kacagni és turbékolni?

... a tojó Kacagó fészekrehívó turbékolása elősegíti az ovulációját?

... a Levendula a legújabb színkombináció Európában, 2007-es?

... az első magyar nyelvű Kacagó gerlével foglalkozó honlap a www.kacagogerle.freewb.hu?

 


 

Tények és tévhitek

 

- a Kacagó gerle fióka nemét 1-2 hetes korában meg lehet mondaniHAMIS – valójában 6 hónapos kora előtt nem lehet ezt megmondani. (Kivéve, ha világos hím x sötét tojó a párosítás, ekkor nemhez kötött öröklődésről van szó.)

- az első szülött gerle mindig a hím, a második a tojóHAMIS – kutatások ezt megcáfolták, azonban a fészekaljak 50%-ában valóban 1 hím és 1 tojó utód születik, azonban nincs meghatározva hogy melyik kel előbb.

- csak a hím gerle kacagHAMIS – a hím és a tojó kacagó gerle is tud kacagni, a tojó azonban csendesebb természetű.

- a kacagó gerle nemét főleg viselkedés alapján lehet megmondaniIGAZ – nagyon sok téves mendemonda kering a nemek meghatározásáról, figyelni kell a viselkedésüket.

 


 

Egy fészekalj esetében (2 tojás)

 

25% esély van hogy mindkét tojásban tojóutód lesz

25% esély van, hogy mindkét tojásban hím utód lesz

50% esély van, hogy 1 tojó és 1 hím lesz a fészekaljban.

Az a felvetés, hogy az első tojásból mindig hím, a másodikből pedig tojó kel, HAMIS.

John Pire megfigyelései alapján

 


 

Kacagó gerle fiókák

 

A gerle fiókák színe a mutációk és színkombinációk szerint eltérő, ezért már sok esetben néhány napos korban lehet következtetni a fiókák színére. Bővebben olvashatsz erről - fotókkal, részletes leírással:

http://kacagogerle.freewb.hu/fiokak/

 

fiókák színe

Fehér - Vadas - Narancs színű fiókák

 


 

Kacagó gerle / Egri kék geringő hibrid  

 

különleges

 

   Történt egyszer 2008-ban, hogy egy nagyobb röpdében a kacagóim és kiállításon tombolán "nyert" egri kék keringők egy volierben voltak. Egyszer csak észrevettem, hogy egy kacagó is ül az egyik egri kék fészekben, ami a földön volt. Kiderült, hogy ennek a szépséges madárnak az egyik szülője kacagó, a másik egri kék keringő. Egri kék hím, gerle tojó. A kis utód sok részben a kacagóra hasonlított, a csőre, a testalkata, a lába ... de sokmindent örökölt az egri kéktől is, a színe ilyen érdekes lett, valamint nem tudott kacagni és gerlésen turbékolni, és eléggé bizalmatlan volt.

   Sajnos egy ragadozó támadás során 2009-ben őt is elvesztettem, pedig nagyon kíváncsi lettem volna, hogy tovább tudott volna-e szaporodni. (Egyik éjjel valami az összes gerlét és galambot elvitte a röpdéből... )

 hibridem

 

A hibridekről bővebben itt olvashatsz: http://kacagogerle.freewb.hu/hibridek/

 


  

Fióka kézzel nevelése

 

   Előfordulhat, hogy valamilyen okból egy fiókát (vagy többet) a szülők nem gondoznak, nem etetnek (vagy a kicsi lemarad a tesójától a fejlődésben, vagy történik valami a szülőkkel pl. kiszöknek, vagy elpusztulnak). Ekkor megpróbálhatjuk mi felnevelni a kicsi fiókát. Ez nem könnyű feladat, biztosítani kell számára a megfelelő környezetet, a hőmérsékletet, és a táplálékot. Gyakorlatilag újszülött fiókát is fel lehet nevelni, azonban minél idősebb a kicsi, annál nagyobb az esély a sikerre.

A legszerencsésebb ilyenkor, ha van egy olyan párunk, akihez át tudjuk tenni a kicsiket, mégiscsak a legjobb helyen vannak ott. Figyeljünk azonban arra, hogy a dajka párnak is hason korú kicsije legyen, hogy a begytej összetétele közel azonos legyen. (A szülők 7 nap után már puhított magvakat is adagolnak a begytejbe, aminek az aránya napról napra egyre több, a végén már csakis ezzel etetik a kicsiket.) Ha csak tojáson kotló párunk van, ők ugyan melegen tartják a fiókát, de etetni nem tudják, mivel nem kezdődött meg még náluk a begytej képződése. De így is vállalhatjuk a kézzel nevelést, legalább a hőmérsékletre nincs gond.

   Velem többször megesett már, hogy egy kis törpikét kellett gondoznom. Egyik alkalommal egy fészekbe két tojó tojt, és 3 tojás kelt ki, kettő korábban, a harmadik később. A két fióka erősebb lett, így a harmadiknak nem jutott elegendő táplálék, a nagyobbak nem engedték , hogy eleget egyen és lemaradt a fejlődésben. Nem szerettem volna látni, ahogy éhen hal, így magamhoz vettem kb. 2 napos korában.

A nevelés feltételei: megfelelő hőmérséklet (ez nagyon fontos, ha a kicsi kihűl, akkor emészteni sem tud), megfelelő táplálék (enélkül nem fejlődik rendesen), rendszeresség (a kicsit rendszeres időközönként etetni kell).

   Egy kis dobozt béleljünk ki szénával, kis ágacskákkal, arra tegyük a kicsit. (Az ágacskák kellenek, hogy a lába ne csússzon szét). Kevesen rendelkeznek inkubátorral, vagy hasonló eszközzel, ezért házilag kell megoldani az egyenletes magas hőmérsékletet. Én egy sima íróasztali lápát használtam erre a célra. (Nem kell infra, mert nagyon sokat fogyaszt.) Hőmérőt tettem a dobozba, így tudtam ellenőrizni, hány fok is van bent. A lámpa távolságát változtattam a doboztól, így hűtöttem, vagy melegítettem a helyet. A hőmérőre rendszeresen nézni kell, nehogy túl melegedjen a dobozkában a hőmérséklet. (Egyik alkalommal villanypárnát használtam a melegítéshez. Ott pedig törölközőt tettem a párna és a dobozka közé, nehogy túl melegítsen. A hőmérsékletet itt is rendszeresen néztem, a párna a legalacsonyabb fokozaton üzemelt.) 30-35 fok volt maximum nálam a dobozban, és éjjel nappal melegítettem a kicsire (1-2 óra szünet volt csak időnként.)

Mivel etessük a kicsit? Kézi nevelő tápszer lenne a legideálisabb, de sajnos ezeket csak nagy mennyiségben és elég drágán lehet beszerezni (de ha van otthon, vagy tudunk kérni, ezek a legideálisabbak pl. NutriBird). De ezt is meg lehet oldani házilag. Én tojásos lágyeleséggel és vitaminokkal, kalciummal (! nagyon fontos!) neveltem a kicsiket.

búzadara+kukoricadara+főtt tojás+vitamin por+kalcium

 

Napközben úgy kellett etetni, hogy amikor a begye kiürült, akkor kapott enni. Nem szabad, hogy pangjon az étel a begyében. Szépen fejlődött, először megjelentek a tokok, majd tollasodni kezdett, kinyílt a szeme, és egyre erősebb lett és mohóbb. Fokozatosan kellett volna áttérni arra, hogy vízben puhított magokat kapjon, búzát, kölest, de erre sajnos nem volt lehetőségem. Bekövetkezett az, amit sok helyen olvastam, annyira mohó volt evés közben, hogy a légcsövébe ment az étel, amitől sajnos elpusztult. Nem vigasztalt, hogy másokkal is megtörtént, de nem bántam meg, hogy behoztam és én nevelgettem. Ha legközelebb ilyen történne, legalább már több tapasztalatom lenne, és talán sikerülne felnevelni egy madárkát.

Egy másik alkalommal az egyedül kotló tojóm (párja nem volt) megunta rendesen etetni a 9 napos fiókáját, így be kellett segítenem. Fecskendővel etettem, tojásos lágyeleséggel (búzadara, kukoricadara, főttojás, vitamin keveréke). Szépen fejlődött, közben kapott pót szülőket, és felnőtt.

 

Az etetés:


A gerle félék nem úgy esznek, mint a horgas csőrű papagájok, nekik nem szükséges csövet ledugni a begyükbe, ők képesek "maguktól" táplálkozni. A gerle szülők úgy etetik a kicsiket, hogy a csőrüket nagyra nyitják, a kis gerle a csőrét a szülő csőrébe helyezi, majd a szülő vissze öklendezi a begyéből a táplálékot. Ezt kell nekünk utánozni.

etető gerlepár

Fiókát etető Kék kacagó gerle pár  (Fotó: Kozák Krisztián, a gerlék bérben neveltek egy galamb fiókát)

 

A legegyszerűbb, ha fogunk egy FECSKENDŐt, levágjuk a csúcsos végét, és egy GUMIKESZTYŰ ujját huzzuk rá, hogy feszes legyen, majd a közepébe csinálunk egy lyukat, Így a kicsi a lyukon be tudja tenni a csőrét és eléri a kaját.

Íme egy videó, ami azt is mutatja hogyan táplálkozik ilyen módszerrel a kicsi.

kézzel etetés

A képre kattintva egy másik ablakban elindul a videó a youtube-on.

 

A lenti fotón egy másik módszer, szemcseppentő gumiját használják erre a célra.

kézzel nevelő

 

A képen a kacagónál jóval kisebb gyémánt gerle fióka látható, kacagó esetében használjunk jóval nagyobb fecskendőt.

 


 

Gerle fióka etetés közelről, a kedvenc hímem a kezemben lévő kisgerlét is megeteti

 

A kisgerlét fényképezés céljából tartottam a kezemben, amikor egyszercsak odaröppent az apja (az egyik, mert 2 hím és 1 tojó nevelte a kicsit), és megetette. Szerencsére volt annyi időm, hogy rögzítsem az eseményeket.

 

Nem túl félősek

 


 

Amit nem szabad megtenni

 

A fiókát a tojásból nem szabad "kisegíteni". Ez nem segítség, könnyen megsérthetjük, és vérzést idézhetünk elő, ezáltal a halálát okozzuk. Minden kis fiókának saját erejéből kell kikelni !!!

 


 

Teendők szökés esetén

 

A legnagyobb gondosság mellett is előfordulhat, hogy egy madarunk kirepül a kezünk mellett a szabadba. Ilyenkor nem kell pánikba esve elindulni felé, és kergetni - különösen, ha félősebb a gerle -, ki kell várni a megfelelő pillanatot. Új környezetben egyébként a szelíd madár is félősebb lehet, várni kell amíg megnyugszik.

Velem ez a szituáció már rengetegszer megtörtént, a saját tapasztalataimat osztom meg veletek.

Ha már kint van a madár, először lehet, hogy a földre érkezik, de az is lehet hogy talál magának egy magasabb pontot és oda felrepül. (Egy idő után mindenképp keres magának valami magasabb helyet, ahol biztonságban érzi magát.) Onnan nézelődik körbe, majd megpihen a nagy izgalom után. Hagyni kell, hagy nyugodjon meg. (A szabadon lévő kutyát, macskát ilyenkor érdemes eltávolítani a közelről, nehogy valami baja essen a gerlének, vagy ne merjen közelebb jönni.)

Ha kéz szelíd a madárka, és nincs olyan magasan, akkor nem lehet gond megfogni, és a helyére tenni. Érdemes a gerléket szelídítgetni, hiszen ilyen helyzetben jól jön, ha nem fél tőlünk, és könnyen meg tudjuk fogni. Nagyon barátságosak amúgy, könnyen szelídülnek.

Ha magasan van, akkor valami eleséggel közelebb csalogathatjuk. Ha éhes lesz, egy idő után úgyis megpróbál a földön keresgélni.

 

Ha nem annyira szelíd, akkor nehezebb helyzetben vagyunk. Általában a kiszabadult madár nem távolodik el nagyon a helyétől (kivéve, ha valamitől megijed), van olyan is, hogy vissza akar menni, rászáll a ketrec tetejére, vagy az oldalára. Ha üressé tudjuk tenni azt a ketrecet, akkor kinyithatjuk az ajtaját, tegyünk bele a kedvenc csemegéiből, és várjunk.Ha éhes lesz, és magától vissza megy, akkor szerencsénk van.

Sötétedéskor a madarak megfelelő alvó helyet keresnek. Általában a közelben lévő fák valamelyikén keres biztos helyet magának. Ha mázlink van, akkor nem repül magasabbra, mint amit egy létrával el tudunk érni. Meg kell figyelnünk, hogy hol tér nyugovóra a madarunk, és várni amíg besötétedik. Ha már sötét van, egy elemlámpával (és a létrával, ha szükséges) felszerelkezve keressük meg a madarat, világítsunk a szemébe, így minket nem lát, és könnyen meg tudjuk fogni.

Nagyon sokszor csináltam már ilyet, sötétben, a létra tetején, lámpával a madarat próbáltam megfogni. Határozottnak kell lenni, gyorsan cselekedni, nem túl nagy zajt csapni, hiszen akkor a madár izgatott lesz, és megpróbálkozik sötétben is repülni, ami nem túl szerencsés.

Nekem eddig ez az elemlámpás éjszakai befogás mindig sikerült. De volt már, hogy egy magasabb ágon a lábait sikerült elkapnom, vagy a földön hasalva eleséget szórtam ki, amire közel jött a madár, és el tudtam kapni, és volt amelyik visszament a helyére a nyitott ajtón keresztül.

 

A madár farkát nem érdemes elkapni, hiszen a farktollai nagyon könnyen a kezünkben maradnak, ő pedig már messze jár. Ha a lábát tudjuk elkapni, akkor a másik kezünkkel azonnal fogjuk le a szárnyait, hogy ne rángassa a lábát, nehogy megsérüljön.

 

Az is egy taktika lehet, hogy kifigyeljük a madarat, hogy mennyit repked össze vissza, egy idő után úgyis elfárad, mivel ők nincsenek úgy megedződve, mint a szabadon élő társaik. A kifáradt madarat könnyen el tudjuk kapni, nem tud olyan magasra repülni, vagy egyszerűen csak a földre száll pihegve.

 

Az azonban nagyon fontos, hogy szemmel tartsuk a kis szökevényt, hogy a kínálkozó lehetőséget ki tudjuk használni a befogásra.

 


 

Szándékos szabadon engedés

 

A Kacagó gerlék nincsenek biztonságban a szabadban. Ezek a háziasított, fogságban született madarak nem vad madarak, nincsenek meg a túléléshez szükséges ösztöneik, nem tudják magukat megvédeni a vadonban. Nem találnak élelmet, és az időjárás viszontagságait is nehezen viselik. Nem maradnak életben sokáig a szabadban. A fehér és a világosabb színű kacagók kevesebb mint egy hétig maradnak életben odakint, mert a füvek, fák és bokrok sötétzöld háttere előtt a héják és a macskák nagyon könnyen észreveszik őket. A héják a lakott területeken, a városokban is vadásznak.

A kacagók nem térnek haza, mint a házi vagy posta galambok. (Olvastam egyszer valahol, hogy kísérleteztek kacagók szabadon tartásával, de azokat a madarakat kicsi fióka koruk óta úgy tartották, hogy ehhez szoktatták, ők nem távolodtak el nagyon a környékről. Fontos ebben az esetben, hogy balkáni gerle ne legyen a közelben, mivel ők elkergetik a békés kacagókat.)

Tehát nem érdemes azzal kísérletezni, hogy felnőtt madarakat egyik napról a másikra szabadon engedünk, a jó szándék sem vezethet ebben az esetben, hiszen az ilyen szabadba kitett madarak rövid időn belül meghalnak.

Ha túl sok madarunk van, próbáljuk meg eladni, elajándékozni őket. Rengeteg oldalon lehet ingyenesen hirdetést feladni, az ország több részén vásárokat is tartanak, ahová elvihetjük fölöslegessé vált madarainkat.

 


 

Azonos nemű párok 

 

2 hím is párba tud állni egymással, fészket építenek, udvarolnak egymásnak. Ha kapnak tojást a fészekbe, akkor azt felváltva ülik, éjszaka is. (bár ebben nem mindig megbízhatóak, volt olyan, amelyik este lejött a fészekről). Az éjszakai kotlás nem természetes nekik, hiszen tojó-hím felállásban csak a tojó kotlik éjszaka, a hím soha!

Én fürj tojásokat is költettem már azonos nemű párokkal, előtte pedig kacagó tojást is. Sőt, van amikor kaptnak egy fiókát is tovább nevelésre.

Tojók is képesek párba állni, ők ilyenkor kiváló dajka szülők, bennük meg lehet bínu, hogy éjjel sem hagyják felügyelet nélkül a fészket. 

  


 

Idős gerlék 

 

Wilmer J. Miller 1999-ben feljegyzett egy 26 éves tojót, a következőket írta róla:

408Y gyűrűszámú Barack tarka selyem tojó 1973 február 13.-án kelt ki. 1999-ben ünnepelte a 26. születésnapját. Még él, de már látszódik rajta a kor. Kevesebbet és lassabban mozog.

18 év alatt 221 fiókát nevelt, 3 párja volt.

 

30 éves feljegyzett egyed a legidősebb, amiről tudomásunk van. Róla sajnos több adatot nem tudok, csak a nevét, Matuzsálem. :)

 A kacagó gerlék viszonylag sokáig élnek, nem ritka a 20-25 éves kor sem. Fontos azonban, hogy jól kell őket tartani. 

Sokáig termékenyek is maradnak, így nagyon sok fiókával ajándékozhatnak meg bennünket. 

 


 

Hintázás

 

hintázó kontyoska  hintaa

 

 

 

 

Nálam a gerlék szeretnek hintázni. :))

 

 

 


 

Kíváncsiság

 

Rendkívül kíváncsi madarak, minden érdekli őket ami új, ami a közelükbe kerül mindent megvizsgálnak, még a fényképező kamaráját is:

 


 

A hibridek

 

Nem csak galambokkal (mint nálam az egri kék keringővel), hanem más gerle fajokkal is képes párba állni a kacagó gerle, és utódokat létrehozni. Hibridejeik nagyon változatos megjelenésűek, némelyik képes tovább szaporodni, némelyik viszont steril lesz.

Jellegzetes a gallér megjelenése, vagy alakja, esetleg a színezete.

A hibridek tenyésztésével, és vissza keresztezésével lehet bizonyos színeket bevinni más gerle fajokba, ilyen például a narancs és mandarin pálma gerle, amint mandarin kacagó gerle x pálma gerle keresztezésével, majd az utódok pálmagerlével történő visszakeresztezésével hoztak létre.

kacagóxpálma hibrid

Ez a gerle jobbra, kacagó gerle és pálmagerle utóda. 

 

Van egy Mandarin színű kacagó/balkáni hibridem, ami már sokadik generiációs hibrid. A testmérete, alakja és a hangja is teljesen Balkáni gerlés. Sőt! A farok alatti mintájában is látható, hogy ő bizony már nem kacagó. 

 

 

 

 

 

 

(Winkler Attila tenyésztette, fotó: Puhl Dóra)

 

A hibridekről bővebben: http://kacagogerle.freewb.hu/hibridek/

 


 

FAJ vagy FAJTA 

 

Gyakran felmerül ez a kérdés galambász, egzotikus galambos körökben. A következő linken megtaláljátok a választ. 

 

https://kacagogerle.freewb.hu/faj---fajta/

 


 

 

HALF SIDER kacagó gerle

 

Egy a millióhoz az esélye, hogy létrejöjjön. Ő az első egyed, amit kacagóknál találtak, galamboknál gyakoribb. Mindkét nemben előfordulhat. Egyik oldalon az egyik színmutáció látható, a másik oldalon a másik. Ő egy mandarin gyöngyös - ibolya nyakú hím példány. Párba állításkor mindkét mutációt produkálhatja, de önmagát nem tudja. A tenyésztő: Myron Turk

 mozaik

 Photo by Myron Turk

 


 

Hogyan különböztessük meg a Balkáni gerlét és a Kacagó gerlét?

(illetve ezek hibridejeit)

 

A farok alatti csík mintázata és színe segíthet ebben. A Balkáni gerlének a kis háromszög ami a farka alatt van szürke színű, illetve két fekete csík van a legszélső kormánytollain. A Kacagó gerlének fehér a farok alatti háromszöge és nincs minta a faroktollain. Valamint a Balkáni farktollai hosszabbak. A hibrid a kettő keveréke: méretileg a kettő között van, a háromszög szürke, de nincs minta a faroktollon. Íme egy fotó és egy rajz:

 

Balkáni és Kacagó

 

balkáni/kacagó/hibrid


 

Hasznos linkek

 

A kacagó gerlékről leginkább angol nyelvű oldalak vannak, amik használhatóak, de találtam 1-2 francia, és holland oldalt is, jó nézelődést:

 

ADA -  www.Americandoveassociation.com

John Pire, IDS - http://www.internationaldovesociety.com/RNColorPics/RingneckChart.htm

Wilmer Jay Miller oldala - http://ringneckdove.com

Wade Oliver oldala -  http://www.dovepage.com/

John Fowler oldala - http://thedovecottage.com/

Dawn Wisniewski oldala - www.thecoocoohouse.webs.com

Sara - http://www.whitbywings.com/dove-colors-and-more.html

 

http://www.slobberknockerlofts.com/dovecolors.htm

Hein van Grouw cikkei - http://www.aviculture-europe.nl/indexUK.html

egyik kedvenc oldalam - http://pet-doves.com/

 

Magyar nyelvű, részletesen kacagó gelékről szóló, képekkel illusztrált honlap nincs. Ezért is készítettem el ezt az oldalt én.

 

A honlapom angol nyelvű változata - www.ringneckdove.freewb.hu

Klaudia Kacagó Gerléi a Facebookon - Klaudia Kacagó Gerléi

 

Ez az oldal az első, magyar nyelvű részletesen kacagó gerléről szóló honlap.

 

 


 

FACEBOOK csoportok

 

Kacagó gerle csoport, magyar nyelvű

https://www.facebook.com/groups/1675322366029077/

 

Ringneck dove nemzetközi csoport a Facebook-on, angol nyelvű

https://www.facebook.com/groups/326067704171403/

 


 

KÖNYV AJÁNLÓ

 

Kacagó gerléről szóló könyvet szintén csak idegen nyelven találtam, azonban Amerikában többhöz is hozzá lehet jutni, nem úgy, mint itthon.

 

K. Wade Oliver - Ringneck Doves : A handbook of Care & Breeding

 

Megjelent egy kézikönyv a kacagó gerle tartásáról és tenyésztéséről. Eddig csak angolul találtam meg, nagyon hasznos és érdekes könyv lehet, 33 különböző mutációt és kombinációt mutatnak be benne. Genetika és színtenyésztés, amivel részletesen is foglalkozik. Aki tud angolul, és be tudja szerezni, mindenképpen hasznos.

Ringneck dove book 1

 

Professor Bob Lockhart - Ringneck dove colors

 

Színes rajzokkal illusztrált leírások a kacagó mutációiról és színkombinációiról. Elég régi könyv, de nagyon hasznos.

Ringneck dove book 2

 

És persze itt a saját könyvem is végre. Amiből már rendeltek külföldre is szép számmal: Olaszországba, USA-ba, Kanadába, Németországba, Szerbiába.  

Kacagó gerle könyv magyar

 


 

 

Névjegyzék 

 

Még egyszer, amikor sok időm volt, összegyűjtöttem a kacagó gerle színmutációk neveit a lehető legtöbb nyelven, amit csak el tudtam érni. Próbáltam egységesíteni, hogy egy bizonyos mutáció alatt mindenki ugyanazt értse, ezért táblázatos formában találod. A névjegyzéket itt tudod elérni. 

NÉVJEGYZÉK 

 


Copyright © Minden jog fenntartva

Kis Klaudia


Hírek, újdonságok

  • Könyv, könyv, könyv
    Vannak kacagó gerléid? Szeretnél róluk még többet tudni?
    Például a származásukról, étrendjükről, gondozásukról és tenyésztésükről.
    Szeretnéd tudni milyen színű gerléd van, és milyen pár illik hozzá?
    Szeretnél kiállításra menni, de nem tudod mik a követelmények?
    Kíváncsi vagy, és érdekelnek a különlegességek? 
    Akkor itt a lehetőség, hogy megrendeld az első kacagó gerlékről szóló magyar nyelvű könyvet, amiben mindent megtalálsz, amit a kacagó gerléről tudni kell.
     
    kacagó gerle könyv
  • Gazdát kereső gerlék

    Mindenki kedvére válogathat a saját tenyésztésű fiatal gerléim közül. Miért érdemes tőlem beszerezni a gerléket? 

    • zárt gyűrű (egyedi azonosító);
    • ivarérett és fiatal példányok is;
    • párban vagy nemenként is;
    • a gerlék többsége kézszelíd, de vannak köztük különösen szelíd példányok;
    • különleges színváltozatok, ritka mutációk (őszes, kontyos, selyem tollú);
    • igazi vérfrissítés: Belgiumból származó szülőktől gyönyörű nagy testű példányok;
    • származási lappal (néhány egyednél ük szülőkig visszavezetett családfa, színek szerint) színtenyésztés folytatásához
    • élősködők ellen kezelve, féregtelenítve;
    • szaktanácsadás. 

    Szívesen adok tanácsot, hogy mit mivel érdemes párba tenni a szebbnél szebb fiatalok elérése érdekében.

    Ha felkeltettem az érdeklődésed, akkor a Facebookon, vagy az alábbi e-mail címen: kacagogerlehonlap@gmail.com megtalálható vagyok, és örömmel adok bővebb felvilágosítást.

  • Állomány csökkentés
    2022-02-04 07:56:22

    Kedves Mindenki! 

    Néhány kiváló tenyész madaramtól meg fogok válni idén, mivel szeretném az állományom létszámát csökkenteni.

    A gazdát kereső gerlékről fotók, leírások hamarosan elérhető lesz itt a honlapon. 

    Keressetek bizalommal! :) 

  • Tenyésztői klub frissítése

    Mivel többen jelezték, hogy sok tenyésztő már nem aktív a klubban, ezért mindenkivel egyesével felveszem a kapcsolatot. Akik nem tenyésztenek már gerlét, vagy nem jeleznek vissza, ők törlésre kerülnek az oldalról. Így már csak friss, aktuális tenyésztői lista lesz elérhető. 

    www.kacagogerle.freewb.hu/tenyesztoi-klub

     

  • 10 év, új év
    2021-01-01 18:10:41

    Kedves Látogatók! A honlap időközben 10 éves lett! Köszönöm azoknak, akik olvasták/olvassák. Egyúttal szeretnék Boldog új évet is kívánni 2021-re. :) 

    Elindult időközben a youtube csatornám is, melyen sok érdekes videót találhattok: 

    Klaudia Kacagó Gerléi a YouTube-on

  • Készül az oldal ...
    2010-12-22 18:48:18

    Hamarosan ...

Szavazás

Mennyi pénzt szánnál egy különleges, nagyon ritka színű gerlére?
2000 forint alatt
maximum 3000 forintot
talán 4000 forintot is
5000 forint és nem több
5000 forint fölött is akár
semennyit, az ingyen gerle is ugyanazt tudja
Asztali nézet